Image
Škoda Auto pokračuje s benefity Sodexo

Provozní informace

Na základě vládního ozdravného balíčku se zavádí roční limit na volnočasové benefity, a to ve výši poloviny průměrné mzdy určené pro daňové účely. V roce 2024 tento limit odpovídá částce 21 983 Kč.

Image
Od ledna 2024 budeme Pluxee

Provozní informace

Již v lednu 2024 se společnost Sodexo Benefity přejmenuje na Pluxee. Přijetím nové identity se chceme výrazněji odlišit od konkurence na mimořádně dynamickém trhu. Pluxee umožní našim klientům podporovat značku zaměstnavatele tím, že zaměstnancům nabídne inovativní a personalizovaná řešení. Cílem Pluxee je pomoci každému zaměstnanci užívat si více toho, na čem mu skutečně záleží. Tato změna probíhá ve všech 31 zemích na světě, kde Sodexo Benefity působí.

Image
Průzkum: Jak firmy a zaměstnanci přistupují po covidu k home office?

Provozní informace

Dne 24. 10. 2023 předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vydal rozhodnutí č.j. ÚOHS-40347/2023/164.

Image
Sodexo Benefity se stane Pluxee

Provozní informace

Sodexo Benefity (Sodexo Benefits and Reward Services), přední světový partner v oblasti zaměstnaneckých benefitů a angažovanosti, dostane od ledna 2024 nové jméno Pluxee.

Image
Sodexo jako první využilo ve své kampani umělou inteligenci

Provozní informace

V naší nové marketingové kampani přicházíme s přelomovou inovací. Díky umělé inteligenci a aplikaci Midjourney dokážeme ještě lépe pochopit, jak nás vnímají klienti a uživatelé benefitů.

Image
Škoda Auto pokračuje s benefity Sodexo

Provozní informace

Největší poskytovatel zaměstnaneckých benefitů v České republice Sodexo Benefity obhájil pozici dodavatele benefitů pro téměř čtyřicet tisíc zaměstnanců Škoda Auto. Díky vítězství ve výběrovém řízení společnost Sodexo zajistí benefity pro volný čas na další čtyři roky pro největší soukromou společnost v České republice.

Image
Storyly

Provozní informace

Pluxee odstartovalo spolupráci s engagement platformou Storyly a jako jedna z prvních firem na českém trhu přináší svým uživatelům unikátní zážitek ve své benefitní aplikaci. Pozvánka do nové restaurace, speciální slevové kódy nebo odpovědi na nejčastější dotazy. A to vše zabalené do krátkých Stories atraktivnějších než na sociálních sítích.

Image
Trh práce zatím zůstává optimistický, na platy a benefity firmy sahat neplánují

Provozní informace

Na tuzemském trhu práce pomalu začíná nervozita z příštího roku, ale firmy zatím nevidí budoucnost tak černě. Nezaměstnanost byla v říjnu 3,5 % a nezdá se, že by mělo být nějak výrazně hůře. V nadcházejícím roce se totiž chystá snižovat počty svých zaměstnanců jen 8,4 % firem. Dokládá to výzkum o plánech zaměstnavatelů na rok 2023, který pro společnost Sodexo Benefity zpracovala v listopadu agentura Ipsos.

Image
Vláda přitvrzuje, my spouštíme rozvoz

Provozní informace

Vzhledem k rekordní inflaci a s ní spojenému zdražování se Ministerstvo práce a sociálních věcí poprvé v historii rozhodlo zvýšit hodnotu stravného na pracovních cestách nikoli od nového kalendářního roku, ale v jeho průběhu. Spolu s růstem ceny „diet“ roste i částka, při které je stravenka pro zaměstnance i zaměstnavatele z hlediska zdanění nejvýhodnější. Zatímco na začátku roku byla optimální hodnota stravenky stanovena na 150 Kč, nyní je to nově 180 Kč.

Image
Sodexo podpoří své klienty spoluprací s Nafirmy.cz

Provozní informace

Pluxee navázalo spolupráci s peer-to-business platformou Nafirmy.cz, která pomáhá českým firmám s financováním provozních nákladů i růstem. Naši klienti tak budou mít férové financování pro jejich podnikání z první ruky.

Image
Daňově nejvýhodnější stravenka roku 2021 má hodnotu 137 Kč

Provozní informace

Ministerstvo práce a sociálních věcí zvýšilo od 1. ledna 2021 hodnotu stravného na pracovních cestách na 108 korun na den. Tím roste i částka, při které je stravenka pro zaměstnance i zaměstnavatele z hlediska zdanění nejvýhodnější. Pro letošní rok je to 137 korun.

Image
Vláda přitvrzuje, my spouštíme rozvoz

Provozní informace

Vláda neustále zpřísňuje opatření, kterými chce „porazit“ nemoc covid-19. Výrazným způsobem se omezuje pohyb lidí, mění se otevírací doba obchodů, více lidí je v karanténě nebo doma s lehkým průběhem nemoci. Rádi bychom vám v těchto komplikovaných časech zjednodušili život. Proto spouštíme službu SodexoRozvoz.cz, která je určena uživatelům Gastro Pluxee. Umožní vám nakupovat on-line potraviny i hotové jídlo.