Užijte si své Pluxee stravenky naplno

Stravenkovou kartu od Pluxee vám může poskytnout zaměstnavatel, aby podpořil vaši zdravou životosprávu. Nezáleží na tom, jestli jste milovník masa, vegetarián nebo vegan, v naší široké partnerské síti si vždy vyberete. Díky slevovým nabídkám a programu Peníze Zpět můžete zároveň s každým jídlem získat něco navíc.

Stravenky zaměstnanec

Díky slevovým nabídkám a programu Peníze zpět můžete s každým zaplacením získat něco navíc

Speciální nabídky

Najdete u nás programy, díky kterým u vybraných partnerů získáte něco navíc. Ať už je to dezert ke kávě, nebo nápoj k obědu. Plaťte elektronickou stravenkovou kartou a udělejte si tak radost dárkem.

Zaplatíte téměř kdekoliv

Můžete si vybrat ze široké škály restaurací, kaváren, supermarketů, lokálních obchodů i rozvozových služeb. Naše sít čítá 48 000 provozoven a stále přibývají další.

Peníze zpět

Připravujeme pro vás i cashbackové programy, díky kterým získáváte peníze zpět za svoje nákupy. Každý měsíc to může být až tisíce korun. Peníze zpět z nákupů můžete dostávat i poté, co vám dojdou nabité prostředky na vaší benefitní kartě. Jak? Stačí si ve svém účtu připojit vaši bankovní kartu a výhody můžete čerpat bez omezení dál.

Pluxee Multibenefit

Multibenefit

Nejoblíbenější karetní řešení

Moderní platební karta, na kterou můžete nahrávat elektronické stravenky i volnočasové benefity. Zaměstnanci mají všechny benefity na jedné kartě.

Pluxee Gastro

Gastro

Karta pro stravování

Moderní platební karta vhodná pro firmy, které zaměstnancům pořizují pouze elektronické stravenky.

Výhody elektronické stravenky

Karta

  • Snadná aktivace karty. Ta proběhne při první transakci přes platební terminál, kdy si zároveň nastavíte PIN dle vlastního výběru. Musíte dát pozor jen na to, že první transakce musí být kontaktní.
  • Pokud kartu ztratíte nebo je vám odcizena, o prostředky nepřijdete. Kartu můžete okamžitě zablokovat a požádat o novou, na kterou vám je převedeme. Jen o ně nezapomeňte zažádat v Pluxee Účtu.

Platby

  • Stravenkovou kartou zaplatíte ve více než 33 000 provozovnách po celé ČR.
  • Pomocí kreditového systému zaplatíte přesnou částku a nemusíte řešit, jestli vám provozovna na stravenky vrátí.
  • Ke stravenkovému účtu si můžete připojit platební kartu. I větší útratu tak můžete uhradit v rámci jedné transakce.
  • Díky našim speciálním nabídkám a programu Peníze zpět získáte slevy na jídlo nebo peníze zpět na váš účet.

Účet

  • Abyste měli vše při ruce, můžete si do svého telefonu stáhnout naše aplikace, které vám usnadní nejen přístup k Pluxee Účtu, ale také k Mobilní platbě pro zařízení s technologií NFC.

Pluxee stravenky využijete například tady

Logo Potrefená husa
Logo Sklizeno
Logo Lidl
Logo KFC
Logo Costa
Volný čas

Stravovací benefity od Pluxee přijímá více než 48 000 provozoven. Určitě si vyberete i vy

Každý měsíc navíc rozšiřujeme naší síť až o 500 nových míst.

Uživatelé, kteří již naše benefity využívají

Jako chlapa, co má rád moderní věci, mě na Multibenefit baví nejvíc aplikace. Kdykoliv tak vidím svůj zůstatek, benefity na daný měsíc a transakce, které jsem s kartou udělal za poslední období.

Andreas Samec

Herec, moderátor a choreograf

Na stravenkové kartě mi vyhovuje, že se dá uplatnit i u samoobslužných pokladen. Díky akci Peníze zpět navíc dostávám v některých obchodech část úhrady zpět na svůj stravenkový účet.

Tereza Dvořáková

3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy

Platby přes Pluxee Rozvoz jsou super. Můžu tak objednávat i přes Rohlík. Nechávám si dovézt jídlo až domů nebo do kanceláře. Použití produktu i portálu je opravdu snadné.

Martin Babec

Senior Brand Manager Sazka a.s.

Platba Pluxee kartou

Chtěli byste své Stravovací benefity uplatňovat v některém z obchodů nebo restaurací ve svém okoli?

Neváhejte nás kontaktovat.

Často kladené otázky

Jak aktivovat kartu Gastro, Flexi nebo Mutlibenefit?

Karta se aktivuje automaticky při první platbě, která musí být provedena kontaktním způsobem (tj. zasunutím karty do platebního terminálu). Během této první platby si také nastavíte a zvolíte svůj čtyřmístný PIN.

U karty Multibenefit je nezbytné aktivovat kartu Gastro i Flexi samostatně.

Pokud vám karta dorazila poštou na soukromou adresu, je nezbytné před prvním použitím potvrdit její převzetí ve vašem Pluxee účtu. Postup naleznete v části "Jak nastavit kartu Multibenefit (s doručením na domácí adresu zaměstnance) pro první platbu?" Bez tohoto kroku není možné provést první aktivační platbu.

Jak probíhá platba kartou?

Platba kartou probíhá podobně jako u běžných platebních karet.

Samostatné karty Gastro a Flexi:

Můžete platit kontaktním (zasunutím do terminálu) i bezkontaktním způsobem, stejně jako se svou bankovní kartou.

Karta Multibenefit s oběma kartami:

Kartou Gastro pro stravování můžete platit kontaktním i bezkontaktním způsobem. Platby kartou Flexi pro volnočasové aktivity jsou možné pouze kontaktním způsobem (zasunutím do terminálu).

Při první platbě novou kartou nebo kartou, u které došlo ke změně PINu, je vždy nutné platit kontaktním způsobem. Během této platby si nastavíte svůj nový PIN.

Co je platba přes platební bránu?

Platba přes platební bránu je způsob, jak pohodlně platit přímo kartou Gastro a Flexi (nebo kartou Multibenefit) na vybraných e-shopech. Při objednávce jednoduše vyberte možnost „Pluxee Benefity“ jako platební metodu a poté zadejte své přihlašovací jméno do svého Pluxee účtu.

Platbu dokončíte zadáním kódu z autorizační SMS, čímž je zboží nebo služba okamžitě uhrazena. Aktuální seznam e-shopů s touto možností naleznete ve svém Pluxee účtu v sekci „Katalog provozoven“, kde můžete snadno filtrovat platební brány podle svých preferencí.

Co když zapomenu svůj PIN ke kartě?

Pokud zapomenete svůj PIN, můžete provést reset PIN kódu buď přes Pluxee Účet nebo mobilní aplikaci Pluxee Účet. Následně si na platebním terminálu při dalším placení kontaktním způsobem (tj. zasunutím karty do platebního terminálu) nastavíte nový PIN kód. Stejný postup platí i v případě změny PIN kódu.

Při první kontaktní platbě si zvolíte čtyřmístný PIN a nastavíte ho pro každou kartu zvlášť. Můžete si vybrat stejný nebo různý PIN pro obě karty, jak vám vyhovuje.

Pamatujte, že v případě karty Multibenefit se reset PIN i nastavení PIN kódu provádí pro každou kartu (Gastro/Flexi) zvlášť.

reset PINu z Pluxee účtu

Jaké jsou limity pro platby kartami Pluxee?

Kartou Gastro nebo Gastro Pass CARD můžete v oblasti stravování platit téměř bez omezení. Z technických důvodů je nastavena maximální možná denní útrata v celkové výši 20 000 Kč.

Pokud jde o volnočasové benefity a platby kartou Flexi nebo Flexi Pass CARD, je stanoven roční souhrnný limit na volnočasové benefity ve výši poloviny průměrné mzdy určené pro daňové účely. Pro rok 2024 činí tento limit 21 983 Kč. 

Platby volnočasovými kartami jsou povoleny do výše dostupného zůstatku na vašem účtu nebo do limitu stanoveného zaměstnavatelem. U uživatelů Cafeterie může být limit omezen rozdělením kreditů do měšců dle možnosti využití.

Do kdy musím utratit elektronické stravenky, aby mi nepropadly? A kde zjistím jejich platnost?

Platnost elektronických stravenek je až 16 měsíců.

  • Prostředky nabité od 1. 1. do 31. 8. platí vždy do konce téhož roku. 
  • Prostředky nabité od 1. 9. do 31. 12. platí do konce následujícího roku.

Při transakcích kartou se vždy automaticky čerpají nejstarší prostředky na účtu. 

Informaci o konci platnosti svých elektronických stravenek naleznete v detailu účtu „Stravování“ ve vašem Pluxee Účtu nebo v mobilní aplikaci Pluxee Účet v záložce „Info“ účtu Stravování.

Nenašli jste co potřebujete vědět?